بانک اطلاعاتی روحانیان و مبلغان نیمروز تهیه شود

ساخت وبلاگ
چکیده : مدیر کل امور اجرایی زکات کشور: بانک اطلاعاتی روحانیان و مبلغان نیمروز تهیه شود M.A.R-بانک اطلاعاتی... با عنوان : بانک اطلاعاتی روحانیان و مبلغان نیمروز تهیه شود بخوانید :
مدیر کل امور اجرایی زکات کشور:

شود

M.A.R-بانک اطلاعاتی از مبلغان، روحانیان و کشاورزان زکات دهنده در نیمروز تهیه شود. به گزارش«سیستان وبلوچستان» مدیر کل امور اجرایی زکات کشور در جلسه شورای زکات نیمروز که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری شهرستان برگزار شد گفت: چنان چه زکات را توسعه دهیم دیگر فقیری نخواهیم داشت که به سمت کمیته امداد کشیده شود و چه بسا افرادی هستند که تاجر و ثروتمند بودند اما تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند. «نجفعلی انتظاری» افزود: کمیته امداد برای ارائه هر نوع خدمات به مددجویان باید اولویت خدمات دهی را به مناطقی اختصاص دهد که زکات پرداخت می‌کنند.مسئولان ادارات و نهادها باید در راستای جمع آوری زکات و پرداخت آن تلاش کنند و تک تک کشاورزان دفترچه محاسبه زکات داشته باشند، این موضوع فرهنگ سازی شود تا زکات جایگاه خود را پیدا کند.وی اضافه کرد: باید جلسات شورای زکات عملیاتی و برنامه زکات سال ۹۷  بسته شود، ضمن این که بانک اطلاعاتی از مبلغان، روحانیان و کشاورزان زکات دهنده تهیه شود. وی بیان کرد: اعضای شورای زکات باید نقش پذیری داشته باشند و با شناخت از نقش خود در عمل هم آن را به کار ببرند.  

پرداخت زکات در سیستان نهادینه شده است

در ادامه این جلسه رئیس شورای زکات نیمروز هم گفت: با وجود خشکسالی‌های دو دهه اخیر در منطقه سیستان، مردم این منطقه همچنان در پرداخت زکات خود پیشتاز هستند. حجت الاسلام «راشکی»  افزود: زکات یکی از واجبات تاکید شده در اسلام است زیرا با پرداخت آن قسمتی از مشکلات فقرا رفع می‌شود.

پرداخت زکات، افزایش مال همراه با خیرات، برکات، تزکیه و پاکى روح پرداخت کننده را در بردارد بنابراین پرداخت آن نه تنها از مال فرد نمی‌کاهد بلکه سبب رشد شخصیتی و اقتصادی فرد می‌شود. وی اضافه کرد: قرآن کریم به زکات در کنار نماز تاکید دارد که نشان دهنده اهمیت آن در جامعه  اسلام است و با وجود این که مردم سیستان از نظر مالی وضعیت خوبی ندارند اما فرایض دینی خود را به خوبی انجام می‌دهند و در پرداخت زکات کوتاهی نمی‌کنند. پرداخت زکات در شرایط فعلی سیستان توسط مردم نشان دهنده فرهنگ سازی مناسب و نهادینه شدن این امر مقدس در منطقه است.

رتبه نخست پرداخت زکات استان به نیمروز 

معاون کمک‌های مردمی کمیته امداد  استان هم در ادامه این جلسه بیان کرد: نیمروز به لحاظ پرداخت زکات در استان در رتبه نخست قرار دارد به طوری که ۱۷ درصد زکات استان در سال گذشته از این شهرستان جمع آوری شد.«میرامامی» افزود: ۳۸ هزار یتیم در استان تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد فقط  ۲۴ هزار نفر حامی دارند، بنابراین پیدا کردن حامی برای دیگر ایتام بسیار ضروری است.

:: برچسب‌ها: اخبار استان

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 20:48