بانک اطلاعاتی روحانیان و مبلغان نیمروز تهیه شود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مدیر کل امور اجرایی زکات کشور:

  بانک اطلاعاتی روحانیان و مبلغان نیمروز تهیه شود

  M.A.R-بانک اطلاعاتی از مبلغان، روحانیان و کشاورزان زکات دهنده در نیمروز تهیه شود. به گزارش«سیستان وبلوچستان» مدیر کل امور اجرایی زکات کشور در جلسه شورای زکات نیمروز که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری شهرستان برگزار شد گفت: چنان چه زکات را توسعه دهیم دیگر فقیری نخواهیم داشت که به سمت کمیته امداد کشیده شود و چه بسا افرادی هستند که تاجر و ثروتمند بودند اما تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند. «نجفعلی انتظاری» افزود: کمیته امداد برای ارائه هر نوع خدمات به مددجویان باید اولویت خدمات دهی را به مناطقی اختصاص دهد که زکات پرداخت می‌کنند.مسئولان ادارات و نهادها باید در راستای جمع آوری زکات و پرداخت آن تلاش کنند و تک تک کشاورزان دفترچه محاسبه زکات داشته باشند، این موضوع فرهنگ سازی شود تا زکات جایگاه خود را پیدا کند.وی اضافه کرد: باید جلسات شورای زکات عملیاتی و برنامه زکات سال ۹۷  بسته شود، ضمن این که بانک اطلاعاتی از مبلغان، روحانیان و کشاورزان زکات دهنده تهیه شود. وی بیان کرد: اعضای شورای زکات باید نقش پذیری داشته باشند و با شناخت از نقش خود در عمل هم آن را به کار ببرند.  

  پرداخت زکات در سیستان نهادینه شده است

  در ادامه این جلسه رئیس شورای زکات نیمروز هم گفت: با وجود خشکسالی‌های دو دهه اخیر در منطقه سیستان، مردم این منطقه همچنان در پرداخت زکات خود پیشتاز هستند. حجت الاسلام «راشکی»  افزود: زکات یکی از واجبات تاکید شده در اسلام است زیرا با پرداخت آن قسمتی از مشکلات فقرا رفع می‌شود.

  پرداخت زکات، افزایش مال همراه با خیرات، برکات، تزکیه و پاکى روح پرداخت کننده را در بردارد بنابراین پرداخت آن نه تنها از مال فرد نمی‌کاهد بلکه سبب رشد شخصیتی و اقتصادی فرد می‌شود. وی اضافه کرد: قرآن کریم به زکات در کنار نماز تاکید دارد که نشان دهنده اهمیت آن در جامعه  اسلام است و با وجود این که مردم سیستان از نظر مالی وضعیت خوبی ندارند اما فرایض دینی خود را به خوبی انجام می‌دهند و در پرداخت زکات کوتاهی نمی‌کنند. پرداخت زکات در شرایط فعلی سیستان توسط مردم نشان دهنده فرهنگ سازی مناسب و نهادینه شدن این امر مقدس در منطقه است.

  رتبه نخست پرداخت زکات استان به نیمروز 

  معاون کمک‌های مردمی کمیته امداد  استان هم در ادامه این جلسه بیان کرد: نیمروز به لحاظ پرداخت زکات در استان در رتبه نخست قرار دارد به طوری که ۱۷ درصد زکات استان در سال گذشته از این شهرستان جمع آوری شد.«میرامامی» افزود: ۳۸ هزار یتیم در استان تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد فقط  ۲۴ هزار نفر حامی دارند، بنابراین پیدا کردن حامی برای دیگر ایتام بسیار ضروری است.

  :: برچسب‌ها: اخبار استان

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 20:48
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها