نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران در استان برگزار می‌شود

ساخت وبلاگ
چکیده : نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران در استان برگزار می‌شود M.A.R-نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران استان ب... با عنوان : نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران در استان برگزار می‌شود بخوانید :

می‌شود

M.A.R-نخستین دوره آموزشی مدیریت بحران استان با محوریت شهرهای زاهدان و چابهار ماه آینده برگزار می‌شود.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران به خبرنگار ما گفت: با توجه به وسعت زیاد استان و وجود خطرهایی همچون زلزله، سیل، سونامی و شرایط خاص منطقه که گاه چندین خطر را هم زمان در یک روز می‌توان شاهد بود و اهمیت آمادگی لازم دستگاه‌های مرتبط برای مقابله با حوادث طبیعی، یک دوره آموزش مدیریت بحران برای مسئولان ده شهرستان شمال و مرکز استان از سوم دی ماه به مدت سه روز در زاهدان برگزار می‌شود.

«رضا اربابی» افزود: برای نه شهرستان دیگر منطقه بلوچستان نیز این دوره آموزشی از دوازدهم دی به مدت سه روز در چابهار برگزار خواهد شد که در این دوره بیش از 400 نفر از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کارشناسانی از ستاد بحران کشور حضور پیدا می‌کنند. 

وی تصریح کرد: از فرمانداری‌های استان در خواست شد هر چه سریع تر برای تدوین سند بحران شهر خود اقدام کنند و به ستاد بحران استان ارائه دهند که تدوین این سند با بهره گیری از مشاوره متخصصان و پیشینه تاریخی بحران در هر یک از شهرستان‌ها تهیه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که سیستان وبلوچستان زمینه بروز 11مورد موقعیت‌های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد از این رو باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌های احتمالی را داشته باشیم.

قرار است برای ارتقای آمادگی اعضای ستاد بحران دو کارگاه آموزشی بحران در زمینه‌های مختلف از جمله پیشگیری، کاهش آسیب‌ها و مدیریت بحران نیز برگزار شود. وی گفت: در این کارگاه آموزشی که طی دو نوبت در شمال و جنوب استان برگزار می‌شود، آخرین روش‌های مدیریت بحران و چگونگی اقدام در شرایط اضطراری توسط کارشناسان ستاد بحران کشور آموزش داده می‌شود.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 20:48