تست ایدز از افراد مشکوک

ساخت وبلاگ
چکیده : M.A.R-به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز، از افراد مشکوک به ویروس HIV تست ایدز گرفته می‌شود. رئیس شبکه ... با عنوان : تست ایدز از افراد مشکوک بخوانید :

M.A.R-به مناسبت هفته اطلاع رسانی به ویروس HIV تست ایدز گرفته می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نیمروز به خبرنگار ما گفت: به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز، چندین جلسه آموزشی توسط این شبکه برای شهروندان به ویژه مادران باردار برگزار شد. 

عبدالعزیز میر خزیمه افزود: برنامه هماهنگی و اطلاع رسانی ایدز برای کاردان‌های بهداشتی و همچنین کارشناسان ستادی به منظور ارتقای آموزش در حال برگزاری است. جلسه هماهنگی و آموزشی هفته ایدز برای ادارات در فرمانداری و نشست آموزشی در مدارس توسط کارکنان این مرکز برگزار شد.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسه آموزشی با جوانان و ورزشکاران، برپایی ایستگاه اطلاع رسانی ایدز در شهرستان، توزیع تراکت آموزشی در مدارس و مسجد ادیمی از دیگر برنامه‌هایی است که همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز برگزار شد.

وی بیان کرد: در این هفته تست ایدز از مادران و افراد مشکوک نیز گرفته می‌شود.  ایدز بیماری خطرناک و غیرقابل درمانی است که فقط با افزایش آموزش و پیشگیری می‌توان از ابتلای به آن جلوگیری کرد و ارائه اطلاعات و آموزش‌های پیشگیری از جمله وظایف این مرکز است. وی با بیان این که این بیماری هیچ واکسنی ندارد تاکید کرد: با رعایت موازین اخلاقی، پایبندی به خانواده و خودداری از استفاده وسایل نوک تیز مشترک از قبیل تیغ یا سرنگ و اجتناب از خون آلوده می‌توان از ابتلا به این بیماری تا حد زیادی پیشگیری کرد.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 20:48