20 نامه به وزرا و معاونان رئیس‌جمهور برای پیگیری مطالبات مردم هامون

ساخت وبلاگ
چکیده : 20 نامه به وزرا و معاونان رئیس‌جمهور برای پیگیری مطالبات مردم هامون  تامین 20 میلیارد تومان اعتبار ب... با عنوان : 20 نامه به وزرا و معاونان رئیس‌جمهور برای پیگیری مطالبات مردم هامون بخوانید :

20

 تامین 20 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بحران خشکسالی در منطقه از وزیر کشور درخواست شد.

سرپرست فرمانداری هامون از سفر خود به تهران به منظور پیگیری مطالبات مردم و مسئولان این شهر که در سفر اخیر رئیس جمهور به منطقه سیستان مطرح شده بود خبر داد و به خبرنگار ما گفت: پس از جلساتی که با حضور معاون مدیرکل نهاد پیگیری سفرهای ریاست جمهوری درباره مطالبات مردم و مسئولان در هامون برگزار شد، در تهران هم برای پروژه‌هایی مانند کاشی، سرامیک و  احداث نیروگاه بادی در رامشار با مسئولان بانک توسعه تعاون کشور به نتایج خوبی دست یافتیم.

«علیرضا کیخا» افزود: در این جلسه صحبت‌هایی همراه با توجیه منطقی در راستای شهرک صنعتی رامشار که در آینده به عنوان منطقه آزاد یا منطقه ویژه اقتصادی مطرح می‌شود، ارائه شد و خواستار کمک و اعطای تسهیلات مورد نیاز برای پروژه‌های در دست اجرای این شهرک شدیم که قول‌هایی در این باره از سوی مسئولان بانک ارائه شد. همچنین مقرر شد مسئولان بانک توسعه و تعاون پروژه‌های شهرک صنعتی رامشار را به طور ویژه مورد حمایت خود قرار دهند و حداقل وثیقه از تولیدکنندگان دریافت کنند.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای دیگر که با حضور مسئولان بانک سینا وابسته به بنیاد مستضعفان برگزار شد، خواستار ارزیابی پروژه‌های در دست اجرای هامون در مرکز شدیم که پس از بررسی و اعلام ایرادها مقرر شد این موضوع از طریق دستگاه‌های اجرایی مربوط پیگیری شود.

یکی دیگر از خواسته‌های ما در این سفر، حضور بنیاد مستضعفان در طرح‌های منطقه به ویژه مراکز تاریخی و گردشگری و کمک به اجرای طرح‌های گردشگری به عنوان طرح پایلوت و حمایت آن‌ها از این موضوع بود که در صورت توجه می‌تواند به اشتغال پایدار و ایجاد درآمد در منطقه کمک شایانی کند.

وی اضافه کرد: از موضوع‌هایی که در این سفر پیگیری شد طرح‌های در دست اجرای هامون از طریق مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت اجرایی رئیس جمهور بود که بر اساس نیازهای مردم هامون مطرح و به مسئولان ارشد کشور در راستای برطرف کردن مشکلات و رفع نیازهای شهروندان اعلام شد و در این باره با ارسال 20 نامه به ده وزیر و تعدادی از معاونان رئیس جمهور، نیازهای مردم منطقه مشخص شد و خواستار توجه آن‌ها به این موضوع شدیم.

یکی از درخواست‌ها تامین اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌های در دست اجراست که از آن جمله می‌توان به پروژه احداث دهکده ورزشی در حوزه وزارت ورزش و جوانان و تامین اعتبار لازم توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حوزه پژوهش شهر سوخته اشاره کرد. کیخا افزود: یکی از محدودیت‌ها در شهرستان‌های تازه تاسیس منطقه هامون در اختیار نداشتن زمین برای اجرای پروژه‌های مورد نیاز است. 

از دیگر درخواست‌ها تخصیص اعتبار برای لای روبی چاه نیمه‌ها بود، تامین اعتبار در حوزه آب‌های ژرف و تسریع در تخصیص از جمله دیگر موارد مورد درخواست از مسئولان کشوری در این سفر بود، برای ایجاد اردوگاه فرهنگی، تربیتی و تفریحی در یکی از مناطق باستانی کوه خواجه از وزارت آموزش و پرورش هم درخواست تامین اعتبار شد.

وی اضافه کرد: از وزیر کشور هم خواستار تامین اعتباری بیش از 20 میلیارد تومان برای مقابله با بحران خشکسالی در منطقه شدیم، تامین اعتبار کافی برای مبارزه با بیماری هاری در منطقه از دیگر مطالبات مردم بود که به اطلاع وزیر رسید زیرا با نبود بودجه کافی امکان جلوگیری از افزایش بیماری هاری در منطقه میسر نخواهد بود. 

وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌های سینا و توسعه تعاون کشور با اولویت در نظر گرفتن پروژه‌های این شهرستان از جمله دیگر خواسته‌ها بود. 

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 20:48