احیای قنوات خشکیده کورین در دست اجراست

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مرمت و احیای قنوات خشکیده کورین در دست اجراست.

  مدیر جهادکشاورزی زاهدان به خبرنگار ما گفت: دو رشته قنات در این منطقه مورد مرمت و احیا قرار گرفت و برای سال آینده نیز مرمت و احیای چهار قنات دیگر مورد توجه قرار دارد که 26 میلیون تومان از بخش بودجه دولتی و 30 میلیون تومان دیگر از بخش مشارکت کشاورزان در نظر گرفته شده است، همچنین احداث چهار استخر ذخیره آب در برنامه های اجرایی آینده در دستور کار این سازمان قرار دارد.

  «عباس اشکانی» افزود: مرمت و احیای قنوات خشکیده در روستاهای «دهو» و «دهک» بخش کورین در دست اجراست که در بازدید به عمل آمده از روند انجام کارها ابراز رضایت می شود،همچنین در دیدار با کشاورزان منطقه اهمیت کشت محصولات کمتر وابسته به آب که دارای ارزش اقتصادی خوبی است، گوشزد  و راهنمایی های لازم برای هدایت کشاورزی به این سمت ارائه شد.

  وی بیان کرد: کشت محصولات زیره سبز، سیر و زعفران در برنامه الگوی کشت منطقه قرار گرفته است، همچنین از مزرعه دو هکتاری کشت سیر در منطقه شورو بازدید و از وضعیت کشت این محصول اعلام رضایت شد که امید است در سال آینده در حوزه کورین حداقل بین 30 تا 40 هکتار زیرکشت این محصول قرار گیرد. وی اضافه کرد: همچنین بیش از 50 هکتار از اراضی زیرکشت محصولات زیره و پنج هکتار آن نیز زیرکشت زعفران قرار گرفته است که هر سه محصول جزو گیاهان دارویی و پردرآمد و کمتر وابسته به آب بوده است و جایگزین خوبی برای محصولات پر مصرف آب مانند گندم، جو و یونجه محسوب می شود. وی تصریح کرد: بنا شد طی جلسه‌ای برای اطلاع‌رسانی کشاورزان و تشویق آنان برای رونق اشتغال منطقه و پروژه‌های اقتصادی برتامه‌ریزی کنند.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 17 آذر 1396 ساعت: 1:52
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها